Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

2 sierpnia 2012

WAKACJE NIE SĄ NUDNE!

Brak opisu obrazka Tak z pewnością powiedziałoby każde dziecko, które brało udział w akcji letniej „Wakacyjna przygoda językowa", która organizowana była na terenie gminy Kolonowskie, dzięki projektowi napisanemu przez Stowarzyszenie Odnowy Wsi w Staniszczach Małych we współpracy ze Stowarzyszeniem Odnowy Wsi w Spórku i Stowarzyszeniu Rodziny Kolpinga w Staniszczach Wielkich. Jednak nie tylko inicjatywa stowarzyszeń jest ważna w organizowaniu tych półkolonii. Bardzo ważne jest wsparcie materialne. Ten projekt dofinansowany był przez Powiat Strzelecki oraz współorganizowany przez Gminę Kolonowskie.

Brak opisu obrazka W drugiej połowie lipca młodzi mieszkańcy gminy mogli cieszyć się zarówno atrakcjami na jej terenach, jak i podczas różnego rodzaju wyjazdów. W okolicy miejsca zamieszkania, dzieci rywalizowały między sobą na kręgielni „Pod Lasem”. Na ostatnim turnieju tenisa stołowego rozstrzygnięto, kto jest wakacyjnym mistrzem w tej dziedzinie - tytuł przypadł Maćkowi Musiołowi. Organizatorzy zabrali dzieciaki do stolicy województwa - Opola. Tam podziwiano egzotyczne gatunki zwierząt w opolskim ZOO.

Brak opisu obrazka Podczas większości imprez w ramach tegorocznych wakacji uczestnicy otrzymywali małe karteczki, które pełniły funkcję słowniczków. Jak samo hasło przewodnie projektu wskazuje, dzieci miały poznawać języki obce. W ZOO słowniczki zawierały nazwy zwierząt w języku polskim, niemieckim i angielskim. Na koniec akcji letniej powstał jeden słownik z zebranymi słówkami z wszystkich atrakcji. Małym podsumowaniem projektu były rozgrywki sportowe oraz piknik rodzinny na boisku LZS-u w Staniszczach Wielkich. W tym spotkaniu brały udział uczestnicy akcji letniej w raz rodzicami. Oczywiście nie zabrakło tam organizatorów oraz gości specjalnych, którymi byli starosta strzelecki Józef Swaczyna i wiceburmistrz gminy Kolonowskie Konrad Wacławczyk. Chłopcy wraz z ojcami utworzyli dwa składy do gry w piłkę nożną, ze Staniszcz Wielkich i Małych. Ten pierwszy okazał się skuteczniejszy i wygrał z przeciwnikami 6:1. Inne dzieci zabawiały się na placu zabaw oraz grając w siatkówkę. Organizatorzy w międzyczasie mogli pochwalić się sponsorom tym, co udało im się zorganizować podczas wakacji.

Brak opisu obrazka Kilka dni później odbyła się ostatnia atrakcja tegorocznych wakacji. Został zorganizowany wyjazd do Nysy i okolic. Podróżnicy zwiedzali Kopalnię Złota w Złotym Stoku, gdzie oglądali wystawę kamieni szlachetnych, wybijanie monet, a najmłodsi mogli wypłukiwać złoto. Upalne popołudnie upłynęło na rejsie statkiem po Jeziorze Nyskim.

Dzieci jak co roku chętnie brały udział we wszystkich zaplanowanych działaniach. Zadowoleni byli także rodzice, którzy już przy zapisach cieszyli się z ciekawych i różnorodnych zajęć przygotowanych w tym roku.

Organizatorzy i członkowie stowarzyszeń dziękują wszystkim opiekunom i pomocnikom za poświęcony czas dla uświetnienia półkolonii oraz władzom samorządowym za wsparcie.

Wersja XML