Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

21 listopada 2011

BAJKOWO, DOWCIPNIE, BRAWUROWO...

Brak opisu obrazka Trzy słowa zawarte w tytule nie są w stanie w wystarczającym stopniu oddać wszystkiego tego, co działo się na scenie podczas Przeglądu Teatrzyków Niemieckojęzycznych "Kinder und Jugend spielen Theater", który odbył się w minioną niedzielę w sali OSP w Kolonowskiem.

Brak opisu obrazka Szkoda właściwie miejsca na pisanie, że z roku na rok poziom przedstawień i poziom językowy młodych wykonawców jest coraz wyższy - powoli zaczyna to brzmieć jak frazes. Zaskoczeniem jest za to zawsze dobór repertuaru, scenografia i kostiumy.

Tegoroczne przedstawienia miały jedną cechę wspólną - kanwę wszystkich stanowiły bajki. I to bajki potraktowane bardziej lub mniej dosłownie.

Brak opisu obrazka Jako pierwsza wystąpiła Publiczna Szkoła Podstawowa z Kolonowskiego, prezentując sztukę o nieco politycznym wydźwięku „Der Wolf als König und der Fuchs sein Minister”, autorstwa Josefa Haltricha. „Rumpelstilzchen“ znana pod polskim tytułem "Titelitury", autorstwa Braci Grimm, zaprezentowała Publiczna Szkoła Podstawowa Staniszcze Małe-Spórok. Brak opisu obrazka Szkoła Podstawowa Staniszcze Wielkie-Kolonowskie 3 przedstawiła sztukę „Der Gestiefelte Kater“ - czyli po prostu "Kot w butach". Jako ostatni wystąpili aktorzy z Publicznego Gimnazjum w Kolonowskiem ze sztuką „7 Zwerge” ("Siedmiu krasnoludków").

Brak opisu obrazka Choć wszystkie przedstawienia były fantastyczne, wyśmienicie wyreżyserowane i zagrane, widownię najbardziej zaskoczyło przedstawienie gimnazjalistów. I to zaskoczyło pozytywnie. Ta mieszanka wielu bajek, których kanwa potraktowana została stosunkowo swobodnie, stanowiła brawurowy popis aktorski i - prócz ogromu pracy, włożonego w przygotowanie - była również dowodem sporej odwagi wykonawców. Dość powiedzieć, że publiczność - i to dosłownie - pokładała się ze śmiechu.

Brak opisu obrazka Przegląd teatrzyków uświetnił swoim występem duet Józef Kotyś & Daria, wykonując utwory z płyty "Zapomniane marzenia". Występ, jak zwykle zresztą, został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność. Ciekawostkę stanowił niewątpliwie fakt, iż w piosenki zasłuchani byli także najmłodsi, choć poezja śpiewana jest stosunkowo trudna w odbiorze dla młodego pokolenia.

Więcej zdjęć - w naszej galerii.

Wersja XML