Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

30 sierpnia 2011

WAKACJE W ŚWIETLICY

Brak opisu obrazka Pod taką nazwą w świetlicy wiejskiej w Staniszczach Wielkich odbył się cykl zajęć dla dzieci, które spędzały wakacje w domu.

We wtorek, 9 sierpnia, dzieci świetnie poradziły sobie na zajęciach plastycznych, tworząc obrazy pachnące przyprawami. Każdy z uczestników wyklejał wcześniej przygotowaną kolorowankę sypkimi przyprawami kuchennymi, które zostały w świetlicy po zajęciach wielkanocnych. W całej świetlicy już od wejścia roztaczał się zapach currie, papryki, majeranku, pieprzu i gorczycy. Młodzi artyści mieli do dyspozycji również kaszę, mączkę kukurydzianą, mak i sól.

Brak opisu obrazka Obrazy wykonane tą techniką zaskoczyły samych twórców swą oryginalnością. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w świetlicy i do dnia dzisiejszego budzą zachwyt odwiedzających.

Zapowiedziany na 18 sierpnia, turniej petanq, z powodu małej frekwencji, odbył się we wtorek, 23 sierpnia, zaraz po turnieju tenisa stołowego. W tenisie stołowym bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Koźlik, który nie zaliczył ani jednej przegranej. Wicemistrzem został Mateusz Koźlik, a tuż za nim na trzecim miejscu uplasowała się Kinga Wacławczyk. Zwycięscy zostali nagrodzeni medalami.

Po rozgrywkach tenisa uczestnicy zajęć rozpoczęli zaciętą walkę o tytuł mistrza petanqa. W tej dyscyplinie najlepsza była Kinga Wacławczyk, która precyzyjnie rzucała kulami do celu.

Brak opisu obrazka Największą jednak popularnością wśród dzieci cieszą się gry plenerowe. Ku zaskoczeniu świetlicowej w piątek, 26 sierpnia, na ostatnich zajęciach wakacyjnych pod nazwą  "POSZUKIWACZE SKARBÓW" ,  pojawiło się 16 uczestników. Już na starcie wszyscy chętni zostali podzieleni na dwie grupy. Każda grupa otrzymała mapę, na której zaszyfrowane były wskazówki dotarcia do celu. Dodatkową atrakcją był fakt, że do skarbu wyznaczone były dwie trasy tej samej długości i każda z grup szła inną droga.

Brak opisu obrazka Mimo upału i zmęczenia wszyscy uczestnicy dotarli bezbłędnie do celu. Skarb został znaleziony na posesji państwa Smykała. Pod daszkiem obok sosen stał kuferek wypełniony słodyczami ufundowanymi przez UMiG Kolonowskie. W kuferku było również zaproszenie do kawiarni "Impresja" na pucharkowe lody, które zasponsorował naszym poszukiwaczom pan Łukasz Chromiec.

Brak opisu obrazka Oprócz słodkości dzieci zostały również obdarowane różnymi gadżetami, które specjalnie dla nich przygotował UMiG Kolonowskie, Bank Spółdzielczy w Zawadzkiem oddział Kolonowskie i firma Wistan-Pak z siedzibą w Ozimku.

Podobnie jak w czasie gry w podchody, tak i tym razem świetlicowa mogła liczyć na pomoc wolontariuszy, którzy pomagali w przygotowaniu trasy, jak również dbali o bezpieczeństwo dzieci w czasie zajęć.

Więcej zdjęć z wakacyjnych zajęć w świetlicy - w naszej galerii.

Wersja XML