Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

13 sierpnia 2014

TRZY CZWARTE WAKACJI

Dopiero się zaczęły, a już dawno są za półmetkiem. Dzieciom w Kolonowskiem wakacje – bo o nich mowa – mijają w tym roku niezwykle ciekawie. Biblioteka i Centrum Kultury, ze środków pozyskanych z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii i Przemocy w Rodzinie dla Gminy Kolonowskie na rok 2014 oraz we współpracy z organizacjami działającymi na terenie gminy, zapewniła najmłodszym zajęcia przez cały okres wakacyjny.

Dwa miesiące kanikuły dzieci i młodzież rozpoczęły ogniskiem integracyjnym w ogrodzie parafialnym. Potem miały miejsce wyjazdy na basen i do kina. Parafialny Zespół Caritas, przy udziale środków na współorganizację imprez, przygotował dla najmłodszych wycieczki do Brzegu, Żyrowej, ZOO w Opolu i kina. We współpracy ze Stowarzyszeniem Odnowa Wsi Staniszcze Małe odbył się rajd rowerowy do Juraparku oraz gry terenowe a w każdej z wiejskich świetlic przeprowadzono warsztaty plastyczne z prawdziwym artystą-plastykiem, Bożeną Wanat.

Lokalna Grupa Działania „Kraina Dinozaurów” zaoferowała atrakcje w postaci Spotkania z Dinozaurem w Lesie oraz warsztaty paleontologiczne w Krasiejowie, a Tygodnik Regionalny Strzelec Opolski odwiedził Spórok z Akcją „Wakacyjna Redakcja”. W to ostatnie działanie mocno zaangażowała się p. sołtys Spóroka, Janina Urbańczyk oraz cała rada sołecka.

W świetlicy w Staniszczach Wielkich dzieci z całej gminy uczestniczyły w turnieju darta i unihokeja oraz grach terenowych.

Dzięki projektowi „Czas nas łączy, wiek nie dzieli”, finansowanemu ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu ASOS 2014-2020, najmłodsi z całej gminy mogli (i nadal będą móc) uczestniczyć w warsztatach z szydełkowania, robienia na drutach, frywolitek oraz pieczenia kołocza, chleba i pierników.

Na ostatni tydzień wakacji zaplanowano turniej piłki nożnej, ognisko i igry terenowe w Spóroku oraz Spartakiadę Świetlicową w Staniszczach Wielkich.

IMG_2513.jpeg   IMG_2562.jpeg   IMG_2580.jpeg   IMG_2700.jpeg   IMG_2722.jpeg

Wersja XML