Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

25 września 2012

WROCŁAW DLA WYTRWAŁYCH

Brak opisu obrazka 05.09.2012 r. 45-osobowa grupa emerytów z Kolonowskiego i członków DFK zwiedzała Wrocław. Cel wycieczki to Panorama Racławicka. Kto jej nie widział, niech żałuje i do Wrocławia jedzie, bo obrazu Jana Styki i Kossaka nie można opisać  słowami, TRZEBA ZOBACZYĆ. Wrażenia niesamowite, tego nie można zapomnieć.

Trasa wycieczki była bogata, ale wycieczkowicze dali radę. Poznali historię miasta i zobaczyli Wrocław w pigułce. Zdeptali Rynek, podziwiali  fontannę, najstarszą karczmę - "Piwnicę Świdnicką, Halę Targową, Stare Jatki Miejskie i Pomnik Zwierząt Rzeźnych, dawne więzienie miejskie, uniwersytet. Historia wrocławskich spiżowych skrzatów też  juz nie jest tajemnicą. Grupa szukała ich na trasie swojej wędrówki, bo krasnali we Wrocławiu jest aż 200.

Brak opisu obrazka Jadąc zabytkowym tramwajem z 1902 r., wycieczkowicze oglądali  przedwojenna elektrownię, która wciąż działa, Bibliotekę Uniwersytecką, jedyne w Polsce Muzeum Poczty i Telekomunikacji, Plac Dominikański, Most Grunwaldzki zwany dawniej Cesarskim, który powstał w 1910 r. i jest jedynym w Polsce tak dużym mostem wiszącym oraz Park Szczytnicki.

Piesza wycieczka do Hali Stulecia – zabytek UNESCO - spacer po Pergoli, podziwianie muzycznej  fontanny " Millenium" to kolejne etapy zwiedzania. W drodze powrotnej wycieczkowicze utrwalil wiadomości o zwiedzanych zakładach i firmach, działających na terenie naszej gminy. Sponsorzy: Stowarzyszenie LGD "Kraina Dinozaurów", Sklep Auto-Części w Kolonowskiem, Kwiaciarnia "Flori Amori", SKOK oraz Firma KRISSTOL, KGK, PTTK Zawadzkie, Fan-Agri Spórok, Sklep Spożywczy - Beata Smieszkoł w Fosowskiem oraz Izostal S.A., ufundowali gadżety, którymi zostali obdarowani zwiedzajacy.

Wersja XML