Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

19 stycznia 2010

Brak opisu obrazka

W dniu 12.01.2010r. nasza szkoła wzięła udział w programie „Deutsch-Wagen-Tour”. Program ten ma za zadanie popularyzować język niemiecki oraz promować kraj naszych sąsiadów. Istotą kampanii jest 5 jeżdżących po Polsce oznakowanych samochodów z lektorami języka niemieckiego, którzy prowadząc bardzo ciekawe zajęcia z uczniami, a także mogą je prowadzić z rodzicami i nauczycielami.

Również my mieliśmy przyjemność gościć samochód „Deutsch-Wagen” z lektorem p. Magdaleną Zarębą. Mieliśmy trochę obaw, że samochód nie dotrze do nas ze względu na brzydką pogodę (śnieg, mróz i inne przeciwności), ale wszystko się powiodło i punktualnie o godz. 9:00 rozpoczęły się z zajęcia z panią Magdą.
Dzieci, mimo mrozu, zostały zabrane na wycieczkę do Niemiec, oczywiście z własnym „Deutsch-Wagen”. W trakcie zabawy dzieci poznawały niektóre miasta ii regiony Niemiec, ucząc się przy tym rymowanek, piosenek, nowych słówek, krótkich wierszyków. Oczywiście nauką miała formę zabawową, najbardziej podobały się dzieciom zabawy z chustą, gdzie było dużo śmiechu, ale także i nowych wiadomości. Niestety po dwóch godzinach spotkanie dobiegło końca i trzeba się było pożegnać. Wszystkim było żal, że tak krótko mogliśmy gościć kolorowy „Deutsch-Wagen”.
Na pamiątkę dzieci otrzymały drobne prezenty – młodsze dzieci koszulki z logo „Deutsch-Wagen”, starsze torby lub piłki.
Dziękujemy za wspaniałą wizytę i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, że ponownie odwiedzi nas „Deutsch-Wagen”.

Więcej informacji o programie, notatka z naszego spotkania, i inne, na stronie:
www.deutsch-wagen-tour.pl

Wersja XML